Dlaczego warto rozmawiać o ubraniach?

Z pozoru rozmowy o ubraniach wydają się być bardzo błahe. Bo o czym tu dyskutować? Dłużej czy krócej? Większy a może mniejszy dekolt? Która sukienka ładniejsza? Takie rozmowy faktycznie nie do końca mnie interesują.

O wiele ciekawsze są historie. Wierzę, że możliwym jest nawiązanie z ubraniem pewnej relacji. Nie da się tego zrobić oczywiście, gdy raz na pół roku wyrzucamy całą zawartość szafy i wymieniamy ją na kolejne marnej jakości ubrania, które nie przetrwają dłużej niż kilka miesięcy. Nosząc ubrania dłużej, zbieramy w nie wspomnienia. Gdy są dobre, chcemy je oczywiście zachować. Zależy nam na tym, by ubranie służyło jak najdłużej.

Pewne słowo na „s”

W tym momencie dochodzimy do puenty, a ubrania, na których nam zależy, zaczynamy szanować. Nie wrzucamy zwiniętego do szafy, przed włożeniem do walizki składamy, nie pierzemy w pralce, gdy nie ma takiej potrzeby. Dana rzecz starcza nam na dłużej. Nie musimy wtedy raz na kwartał przemierzać galerii handlowej w poszukiwaniu nowej zawartości garderoby. Masz lepsze rzeczy do zrobienia, prawda?

Internet wypełniają teksty pomagające oszczędzać czas i pieniądze, sprzątać szafy, opróżniać przestrzeń. Ja nie proponuję żadnej rewolucji. Nie namawiam Cię do przewracania domu do góry nogami, ale wierzę, że masz w szafie choć jedną rzecz niosącą Twoją historię.

Dlaczego historie?

Nieważne, czy sukienka po babci, kwiecista sukienka, którą nosiłaś jako dziecko, a może czapka, którą zrobiła Ci na drutach mama. Pamiętajmy o nich. Jeśli pasują do naszego aktualnego stylu życia – nośmy, jeśli nie – pozbywajmy się. Ale na pewno nie zapominajmy.

Mam nadzieję, że wkrótce opowiesz mi swoją historię ;)

Natalia Wąsik
Author: Natalia WąsikWebsite: www.moinob.com
Redaktor Działu Moda
Autorka bloga Moda. Instrukcja Obsługi, pierwszego w Polsce podcastu o modzie, modowy detektyw. Od roku 2012 nie kupuje w sieciówkach. W pisaniu nade wszystko ceni rzetelność, a w modzie - rozsądek. Dlatego też zajmuje się modą etyczną i promowaniem twórczości lokalnych projektantów. Nie powie Ci, co zrobić, by modnie wyglądać, ale chętnie pomoże ubrać się tak, by nie mieć wyrzutów sumienia. Wobec innych ludzi, środowiska i samego siebie.
Artykuły Autora: