5 APLIKACJI, KTÓRE UŁATWIĄ ZDROWE ODŻYWIANIE

Żyjemy w świecie, w którym smartphone z dostępem do Internetu jest standardem. Mamy w swoich telefonach galerie, kalendarze, skrzynki pocztowe a nawet telewizję, sklepy, restauracje. Dlaczego nie wykorzystać możliwości, które nam się otworzyły do ułatwienia drogi do wymarzonej sylwetki i zdrowego stylu życia? Przestawiam wam aplikacje, które przydadzą się w osiągnięciu celu.

LICZENIE KALORII

FITATU - Najprostszy możliwy kalkulator kalorii z bogatą,  nieustannie poszerzaną przez użytkowników bazą produktów. Cenię w nim możliwość skanowania kodu kreskowego, podział kalorii na makroskładniki, czytelność i przejrzystość  – wzbogacony o kalkulator dziennego zapotrzebowania kalorycznego, możliwość ustalenia celu i czasu w jakim chce się to osiągnąć. Niezbędny szczególnie w początkowej fazie nauki produktów.

 

ODPOWIEDNIE NAWODNIENIE

.

WATER REMINDER – przypominajka o piciu wody

Znacie ten problem?

Wyobraźcie sobie, że wypicie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnianie musi być problemem. Aplikacja przypomni Wam co jakiś czas, w zależności od ustawień o wypiciu szklanki wody. Gwarantuje Wam, że po krótkim czasieorganizm sam zacznie prosić o odpowiednie nawodnienie.

 

JAKOŚĆ SNU

SLEEP CYCLE –może warto sprawdzić jakość naszego snu?
Aplikacja przypomni Ci, że czas iść spać oraz na podstawie dostępu do mikrofonu będzie monitorować fazy i głębokość snu.

SKŁADY PRODUKTÓW - CZYM SĄ TE WSZYSTKIE (E)?


EFOOD/WIESZ CO JESZ – aplikacje, które pomogą rozczytać szyfry producentów. Kojarzysz problem?  Dla nie jednej osoby oznaczenia E145, E446, E164 jak i trudne nazwy jak Acesulfam K(E950) to totalnie czarna magia. Apki ułatwią zrozumienie składu.

PRZEPISY

DIETA BEZGLUTENOWA – O roli glutenu w diecie i dlaczego są to ważne dla nas węglowodany przeczytacie w kolejnych artykułach, natomiast apka sama w sobie posiada atrakcyjne przepisy, które można wykorzystać podczas szykowania posiłków bez pszenicznych. A dlaczego nie polecam pszenicy również przeczytacie już wkrótce.

 

 

Author: Dominika Schulz