Artystyczny, kwiatowy handmade

Olga Prinku to brytyjska artystka,tworząca kompozycje kwiatowe na tiulu. Jej kreatywna podróż związana z rękodziełem rozpoczęła się co prawda od robienia na drutach i szydełkowania, natomiast szereg eksperymentów pozwolił odkryć jej tę gałąź twórczości, która stała się jej najbliższa, czyli sztuka botaniczna.

Zaczęła opracowywać technikę haftu kwiatowego oraz sposoby zbierania, suszenia i konserwacji różnorodnych kwiatów. Od 2016 roku, kiedy to spod jej rąk wyszedł pierwszy wieniec na tiulu, doskonali technikę i warsztat, nie boi się też eksperymentów.

Pracuje wyłącznie z naturalnymi produktami, nie stosuje kwiatów sztucznych, jedwabnych, foarmiranu itp. Kwiaty, liście i pąki zbiera i suszy sama, zaś te niedostępne w jej okolicy, kupuje. Przy suszeniu wykorzystuje żel krzemionkowy. Jej technika nazywana jest haftem tiulowym, botanicznym, lub obręczowym.

Olga w swojej pracy poznała już rodzaje roślin i kwiatów, które w postaci ususzonej zachowują kolory i trwałość, nie ciemnieją i bardzo długo cieszą oko w kompozycjach jej autorstwa. Najbardziej niebezpiecznymi czynnikami przy zachowaniu urody tych przepięknych dekoracji jest wilgoć i ekspozycja na słońce.

Zdjęcia, wykorzystane do przygotowania artykułu, pochodzą z zasobów Olgi Prinku na Pinterescie.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.