Ceramika GAIA – ukłonem w stronę barwnej biżuterii

Do świata ceramicznych fantazji Gaia – ceramika, pełnego kolorów, różnorodnych faktur i niezliczonych możliwości kreatywnych zapraszają Was dziś Katarzyna i Paweł Tynor, twórcy i właściciele tej marki, którzy od 5 lat lepią i ozdabiają różnorodne dekoracje ceramiczne. Największym zainteresowaniem Pani Katarzyny cieszy się biżuteria modowa, duża i barwna. Piękne, niesamowicie żywe kolory naszyjników Gaia czynią je wyjątkowymi i przyciągającymi uwagę dodatkami na różne okazje.

Wybór dział w pracowni jest spory – bywają egzemplarze niewielkich rozmiarów, okazałe na długich rzemieniach idealnie pasujące do stylizacji w stylu boho, minimalistyczne lub zdobione wyrzeźbionymi w glinie mandalami. Jednak żadna z ozdób nigdy nie jest dokładnie takie sama, dlatego ceramika jest naprawdę unikatowa! Wszystkie prace są dziełem rąk, które sprawiają, że kawałki szarej gliny zamieniają się w soczyście kolorowe, wyjątkowe i solidne ozdoby.

Świeża glina jest bardzo plastyczna, można ją dowolnie formować, a gdy wyschnie, staje się twarda, lecz bardzo krucha. Dopiero w temperaturze 950 stopni glina spieka się i utwardza. W tej fazie przystąpić można do nadawania ozdobom barw szkliwami ceramicznymi. Ostatni wypał w temperaturze około 1100 stopni sprawia, że ceramika nabiera ostatecznej trwałości i prezencji.

Zdjęcia wykorzystane do przygotowania artykułu, pochodzą z fanpage marki GAIA.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.