Danielle Clough i jej barwne projekty

Urodzona i wychowana w Kapsztadzie, w Południowej Afryce, Danielle Clough ukończyła studia w zakresie sztuk pięknych i projektowania graficznego. Jej szerokie zainteresowanie sztukami wizualnymi, muzyką i południowoafrykańską sceną kultury ulicznej dało o sobie znać, gdy zaczęła tworzyć na żywo wizualizacje do przedsięwzięć muzycznych. Pod pseudonimem Fiance Knowles, występowała z międzynarodowymi zespołami, takimi jak Mick Jenkins, Cid Rim, czy Black Sun Empire i lokalnymi artystami.

Tworzyła też niestandardowe okładki książek i pracowała jako fotograf w kilku lokalnych i międzynarodowych agencjach.

Potem zaś uległa miłości do niestandarowego haftu i dziś haftuje wszystko i na wszystkim, począwszy od rakiet tenisowych, zardzewiałego łańcucha z ogrodzenia, po buty. W pracach czerpie inspiracje zarówno od współczesnych ikon popkultury, jak i z ponadczasowego piękna natury, wraz z całą paleta jej barw. Prowadzi także warsztaty i kursy haftu. Oryginalność jej prac przyciągnęła uwagę wielu znanych klientów, takich jak Gucci, Adobe, The African Innovation Foundation, ONZ, Origins, Nike, Kanye West czy  Drew Barrymore.

Twórczą misją artystki jest wyrażanie najlepszych ludzkich emocji poprzez sztukę, tak, by jej prace wywoływały  uśmiech  i radość. Jej prace zostały opublikowane w New York Times T Magazine, Casa de Jardim, Couch Magazine, Evening Standard, Homespun.

Więcej prac Danielle obejrzycie tutaj: https://www.danielleclough.com/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.