Jagoda Wieczorek – Inspiracje, z których powstaje piękna biżuteria

Jaki był pierwszy impuls, który skierował Panią na drogę artystyczną?

Pierwszym impulsem, była potrzeba serca, by tworzyć i dzielić się w ten sposób sobą ze światem. W dzieciństwie często obserwowałam moje babcie, które robiły na drutach i szydełku różne cuda. Wtedy wolałam podziwiać to co tworzą, nie miałam cierpliwości, więc uznałam, że to nie dla mnie. Po wielu latach ponownie zainteresowałam się rękodziełem i poczułam, że również chcę zacząć tworzyć piękne i unikalne rzeczy.

Wybrałam biżuterię sutasz, która zawsze mnie zachwycała. Szczególnie kolory, wzory, dowolność w ich łączeniu. Postanowiłam się nauczyć sama tej techniki i pomimo pierwszych nieudanych prób nie rezygnowałam, a z każdą kolejną próbą widziałam coraz lepsze efekty swojej pracy. To dodawało mi skrzydeł i wiary we własne możliwości. Drogę artystyczną?

Z czego czerpie Pani najczęściej inspiracje?

Inspiracją dla mnie najczęściej jest natura. Lubię tworzyć w połączeniu z otaczającym nas światem. Obserwuje rośliny, zwierzęta, zanurzam się w świat naturalnych kamieni i kryształów. Spacer po lesie potrafi mnie zainspirować do tworzenia nowych wzorów, połączeń kolorystycznych, albo nowej kolekcji. Czasem inspirację znajduje idąc ulicą – wystarczy, że zobaczę sukienkę w pięknych kolorach i już w głowie tworzę nowy wzór kolczyków.   Rzadko robię szkice, wzory mam w głowie, a w trakcie pracy jestem połączona ze swoim sercem i szyję tak jak czuję.  Inspirują mnie kobiety i tworzę wzory, które jak najbardziej podkreślają naszą  kobiecą naturę.

dav

Jaki wpływ na Pani twórczość ma miejsce, w którym Pani tworzy? Jak ważny jest panujący w nim nastrój, atmosfera, porządek, lub wręcz przeciwnie – może panuje w nim artystyczny nieład?

Miejsca, w których tworzę zależą od nastroju. Czasem jest to salon, czasem biurko, a czasem zabieram wszystkie potrzebne materiały i przenoszę się na łono natury. Ważniejsze dla mnie od miejsca jest moje własne nastawienie i energia. Dbam o to, by w otoczeniu, w którym tworzę panowała harmonia i spokój. Włączam relaksacyjną muzykę, mantry, zapalam świecę lub kadzidełko, porządkuje swoja przestrzeń. Dopiero wtedy zasiadam do pracy. Nie lubię tworzyć w pośpiechu. Chociaż w trakcie pracy często tworzy się artystyczny nieład, to jednak miejsce, w którym zaczynam pracę, zawsze jest uporządkowane i odpowiednio przygotowane.

Czy planuje Pani w najbliższym czasie nową kolekcję?

Już 10 maja zaprezentuję nową kolekcję o nazwie Botanica. To kolekcja, która nawiązuje do świata roślin. Nie zabraknie w niej kwiatów, listków i świeżych, soczystych kolorów. Mam pomysły także na następne kolekcje, z pewnością będzie dużo się działo. Zamierzam rozszerzyć ofertę o naszyjniki, broszki i bransoletki, więc produktów będzie coraz więcej. Pomysłów mam mnóstwo, teraz pozostało mi jedynie sukcesywne wprowadzanie ich w życie 🙂

Gdzie można kupić Pani prace?

Moje prace można kupić w moim sklepie internetowym https://aurinia-kolczykimocy.pl, tutaj na bieżąco pojawiają się produkty, a także informacje na blogu o właściwościach naturalnych kamieni. zastosowaniu i działaniu. Moje prace można również oglądać na moim fanpage na Facebooku – Kolczyki Mocy (https://www.facebook.com/auriniapower/?modal=admin_todo_tour), tam również pojawiają się moje prace, także te stworzone na specjalne zamówienia. Niektóre prace będzie można znaleźć na nowo powstającej platformie dla twórców związanych z duchowością, Strefa Duszy. Tam do kupienia będą już w drugiej połowie maja.

W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk