W bajecznej krainie Maikki

Kto z nas nie bawił się w dzieciństwie plasteliną, masą solną lub papierową, tworząc z niej rozmaite figurki, zwierzątka, stwory z bajek i inne cuda? Chyba wszyscy kiedyś próbowaliśmy coś ulepić, czy to z wspomnianych materiałów, czy też modnej długo modeliny, albo gliny.

Ale nie każdy z nas związał się z tym zajęciem zawodowo i profesjonalnie, tak jak zrobiła to Maikki Hurmerinta z Findandii, tworząc przeurocze, zabawne, a niekiedy zamyślone stworzonka. Od 2015 roku, kiedy to jej pasja przerodziła się w biznes, Maikki pokazuje światu niezwykłe zwierzątka, zaś swojej bajkowej kolekcji nadała nazwę Mai Darling Designs. Tworzy rzeźbiąc glinę polimerową, ręcznie, następnie maluje i lakieruje swoje małe dzieła.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk