Miho Fujita – odwzorowywanie natury

Artystka Miho Fujita, mieszka w Katagami, mieście położonym na północy Japonii. Lokalne mchy, porosty, paprocie, grzyby, morskie bezkręgowce – to naturalne dzieła przyrody tamtego rejonu. I wszystko to można odnaleźć w jej pracach. Elementy natury służą jednak Miho nie tylko jako inspiracja, dzięki której powstają jej dzieła.

Wykorzystuje je ona także do barwienia przędzy, z której następnie wytwarza swoje mini dzieła sztuki. Do uzyskania całej wykorzystywanej gamy kolorów służą jej różnorodne korzenie, jagody, gałęzie, orzechy, liście różnorodnych roślin. Fotografie jej prac także utrzymane są w bardzo naturalnej kolorystyce, stonowanej, nieco zgaszonej.

Cuda wytwarzane przez Miho to misterna, niepowtarzalna biżuteria wyszydełkowana wieloma wzorami. Jej naszyjniki, broszki, kolczyki i inne elementy to odwzorowywane elementy roślinne, pęki małych japońskich grzybków, kiście, płatki kwiatów, gałązki jagód.

Miho w swoich pracach połączyła wiedzę zdobytą na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego, z pasją i zamiłowaniem do lokalnej natury.

Miho Fujita
foto. Miho Fujita

Zdjęcia wykorzystane w artykule, pochodzą ze strony https://pl.pinterest.com/source/fujitamiho.petit.cc/.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk