Zbudował dom dla polnych myszy!

Gdy któregoś dnia fotograf Simon Dell zobaczył w swoim ogrodzie małą polną myszkę ze skaleczonym uszkiem, postanowił zbudować jej miniaturowe, bezpieczne schronienie. Myszka, zupełnie jakby przeczuwając dobre intencje gospodarza, po kilku minutach zbliżyła się i wzięła od niego orzeszki, które zdążył przynieść z domu, widząc niespodziewanego gościa. Simon zabrał się więc do pracy.

Postawienie pierwszego, nieco jeszcze prowizorycznego domku zajęło mu mniej niż godzinę, a gdy okazało się, że domek został już zaakceptowany, myszka nazwana George’m chętnie się tam schroniła, a ponadto za nią przyszły kolejne, budowę trzeba było rozszerzyć i wnieść nieco poprawek. Tym sposobem powstał domek z kilkoma pokojami, a każdy z nich miał 2-3 wejścia, by myszki mogły nie tylko szybko znaleźć tam schronienie, ale i uciec w razie niebezpieczeństwa.

Simon, jako wielbiciel zwierząt, który miał już ponadto doświadczenie w ich fotografowaniu na tle przyrody, postanowił także uwiecznić mysie życie na pięknych zdjęciach. Tak też i zrobił. A myszki zadomowiły się na stałe w jego ogrodzie, odpłacając mu mieszkaniowy „czynsz” pozowaniem do nich. Pozowanie wychodzi tak świetnie, że Georg doczekał się własnego fp na Facebooku – George the Mouse in a log pile house.

Zdjęcia pochodzą z fanpage Simona Dell’a na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/Georgethemouseinalogpilehouse/photos/


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk