Ana Hagopian na światowych pokazach

Biżuteria może być wykonywana z wielu różnorodnych materiałów, szlachetnych kruszców, kamieni, pereł, drewna, metali, kryształów, plastiku, żywicy, tekstyliów, skóry, muszli itp. Można ją zrobić praktycznie ze wszystkiego. Ana Hagopian z Barcelony nie bała się wyzwania uczynienia ze swojej pasji sposobu na życie. A jej pasją była natura i papier.

Papier stał się więc materiałem, przy pomocy którego odwzorowuje kształty, kolory i faktury stworzone przez przyrodę, z której czerpie inspiracje. Tworzy intuicyjnie, bawi się, ugniata, wycina, klei, powoli nadając ostateczny kształt i formę danemu przedmiotowi. Tworzy naszyjniki, bransolety, kolczyki, broszki, pierścionki, ozdoby do włosów.

Jej unikalne prace prezentowane były na pokazach i wystawach m.in. w San Francisco, Palm Beach, Nowym Jorku (Muzeum Sztuki Nowoczesnej), Montrealu. W Europie zaś we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Belgii, Grecji, Finlandii oraz Portugalii.

Zdjęcia wykorzystane do przygotowania artykułu, pochodzą ze strony http://www.anahagopian.com.

W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk