Ile z nich zechcesz mieć w swojej szafie?

Jest taki przedmiot, który posiada w swojej szafie każda kobieta. I każda kobieta chciałaby mieć tych przedmiotów więcej. Zdecydowanie więcej. O wiele więcej. Bo są niezbędnym elementem każdej stylizacji, dodają jej charakteru i sznytu, a czasem wręcz stanowią o jej charakterze. Podkreślają kobiecość, elegancję oraz styl. Przyciągają uwagę.

 I te prawdy odkryła wiele lat temu projektantka Mary Francis, która wyznając zasadę „życie jest za krótkie, by się w nim nudzić”, oddała się pasji tworzenia przedmiotów, bez których kobiety chyba na całym świecie nie mogą dziś żyć. O czym mowa? O torebkach! Mary wcześniej pracowała jako projektantka biżuterii, a torebki wykonywała dla siebie i znajomych jako hobby w wolnym czasie. Jednak przeczucie, że to właśnie tworzenie niezwykłych torebek jest jej przeznaczeniem, nie zawiodło.

Od 2004 roku torebki sygnowane jej nazwiskiem otrzymały prestiżową nagrodę Dallas Fashion Award i stały się rozpoznawalne wśród koneserek stylu na całym niemal świecie. Każda z tych torebek jest unikalna, jedyna w swoim rodzaju i wyjątkowa, a jej wzór nie jest kopiowany.

Projekty Mary Francis charakteryzuje feeria barw, bogactwo, przepych, pomysłowość, często także poczucie humoru. Wykańczane są kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, kryształami, cekinami, aplikacjami z ekskluzywnych futer, materiałów i skór.

Zdjęcia wykorzystane w artykule, pochodzą z profilu Mary Francis na Pinterest.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk