Pinara Design. Turecka artystka tworząca mini dzieła starożytną metodą!

Pinar Kamaci urodziła się w Stambule, w rodzinie artystów. Tata tworzy grafiki, mama zaś rzeźbi, oboje ukończyli Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marmara. Nic więc dziwnego, że zamiłowanie do tworzenia towarzyszyło Pinar od dziecka. Szybki styl życia Stambułu w pewnym momencie zachęcił Pinar i jej męża Ertana do porzucenia pracy w korporacji, spakowania rzeczy, oraz ukochanego kota Bucuka i przeprowadzki do nadmorskiego miasta Antalya w Turcji.

Zamieszkali w przepięknym miejscu, wśród wielu historycznych zabytków, z których Pinar nieustająco czerpie inspiracje do swoich prac. Zainteresowania kulturą i historią Anatolii, sztuką starożytną, szydełkowaniem zaowocowały coraz większą kolekcją prac, które tworzy artystka. W końcu wraz z mężem fotografem zdecydowali się pokazać je światu i otworzyli sklep na platformie Etsy.

Projekty marki Pinara Design są przesycone inspiracjami starożytnych cywilizacji, kolorami, motywami kwiatów, które rosną w Turcji i pięknem natury. Wszystkie przedmioty wykonywane są starożytną techniką anatolijskiej koronki z niezwykle cienkich, wysokiej jakości jedwabnych nici, całkowicie ręcznie, bez użycia jakiejkolwiek maszyny.

Zdjęcia z pochodzą z zasobów Pinara Design na stronie: https://www.etsy.com/shop/pinaradesign


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk