Nowoczesny farfala – design, z wiekowej szuflady. Da się!

Marka farfala-design, za którą stoi projektantka i twórczyni mebli, Ewa Wójcik istnieje od 2011 roku. Pomysł wziął się z zamiłowania do zbierania wszystkiego co ładne, stare, z duszą.. Początkowo “nazbierały się” śliczne szufladki od maszyn do szycia i z innych sprzętów oraz mebli, w różnych rozmiarach. Pierwsza komódka zbudowana przez Ewę z samych szuflad od maszyn tak bardzo się spodobała, że zaczęły powstawać także inne, większe, z czasem o zróżnicowanych kolorach i często nietypowych kształtach.

 Farfala-design w swojej ofercie wykorzystuje przede wszystkim stare szuflady, ale też wiekowe drzwiczki, witraże, okna żeliwne, koła, stare nogi od mebli, oryginalne uchwyty, dekoracje snycerskie często starsze niż stuletnie, intarsje. Piękne drewno z odzysku czasem staje się blatem całkiem nowego mebla.

Wiekowe elementy od nieistniejących już mebli są inspiracją do tworzenia projektów nietypowych nowych mebli, czasem cała komoda powstaje więc z inspiracji jednym przepięknym uchwytem.

Finezyjna, jedyna i o wyjątkowo pięknym kształcie noga od mebla ludwikowskiego była początkiem „komody z gargulcem”. Zdarzają się też że szuflady, które – jak twierdzi Ewa – same prowokują styl przyszłego mebla, układając się w ciekawą formę.

Projekty powstają zwykle wieczorami, najpierw wstępnie naszkicowane, potem dokładnie wymierzone i przeniesione na papier milimetrowy. Jeden projekt dla jednego mebla. Nie znajdziemy w farfala-design dwóch identycznych komód, bo stare elementy są unikatowe i niepowtarzalne. W meblach, które wychodzą z pracowni Ewy czuć jej pasję, zaangażowanie i serce włożone w każdy przedmiot. Wykonane są niezwykle starannie, dopieszczone w każdym calu.

Wszystkie elementy wyposażenia wnętrz wykonane są w 100% z naturalnego drewna, ładnie pachną zarówno drewnem, jak i woskiem. Ewa wykonuje też meble wg nietypowych życzeń klienta, jak np. “wielofunkcyjna komoda ze stołówką dla kota” 🙂

Adres pod którym można zobaczyć te wyjątkowe, pełne uroku i z całą pewnością niepowtarzalne meble handmade to : http://farfaladesign.pl/


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk