Artystyczny, kwiatowy handmade

Olga Prinku to brytyjska artystka,tworząca kompozycje kwiatowe na tiulu. Jej kreatywna podróż związana z rękodziełem rozpoczęła się co prawda od robienia na drutach i szydełkowania, natomiast szereg eksperymentów pozwolił odkryć jej tę gałąź twórczości, która stała się jej najbliższa, czyli sztuka botaniczna.

Zaczęła opracowywać technikę haftu kwiatowego oraz sposoby zbierania, suszenia i konserwacji różnorodnych kwiatów. Od 2016 roku, kiedy to spod jej rąk wyszedł pierwszy wieniec na tiulu, doskonali technikę i warsztat, nie boi się też eksperymentów.

Pracuje wyłącznie z naturalnymi produktami, nie stosuje kwiatów sztucznych, jedwabnych, foarmiranu itp. Kwiaty, liście i pąki zbiera i suszy sama, zaś te niedostępne w jej okolicy, kupuje. Przy suszeniu wykorzystuje żel krzemionkowy. Jej technika nazywana jest haftem tiulowym, botanicznym, lub obręczowym.

Olga w swojej pracy poznała już rodzaje roślin i kwiatów, które w postaci ususzonej zachowują kolory i trwałość, nie ciemnieją i bardzo długo cieszą oko w kompozycjach jej autorstwa. Najbardziej niebezpiecznymi czynnikami przy zachowaniu urody tych przepięknych dekoracji jest wilgoć i ekspozycja na słońce.

Zdjęcia, wykorzystane do przygotowania artykułu, pochodzą z zasobów Olgi Prinku na Pinterescie.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk