Miś panda na rowerze? Czemu nie!

Lindsey Thomas od dziecka uwielbiała rysować zwierzęta, wyobrażając sobie, jak wyglądałyby, gdyby nagle ożyły i „wyszły” z kartki papieru. Obecnie, ta brytyjska artystka specjalizuje się w tworzeniu zwierzątek metodą filcowania na sucho, nadając im trójwymiarowe, naturalistyczne formy.

Filcuje wełnę tradycyjną metodą za pomocą igieł i jak sama mówi – sprawia jej radość świadomość, że z kłębka wełny stworzyć można każde zwierzę, które się wymyśli. Gdy maskotka ma już oczy, którymi spogląda na artystkę, Lindsay tworząc czuje, jakby nadawała życie temu stworzeniu.

Dzieła wychodzące spad jej rąk potrafią rozbawić uroczą pozą, spojrzeniem i kształtem. Czasem mają kolory odwzorowane do perfekcji zgodnie z naturą, czasem zaś artystka puszcza wodze fantazji i tworzy np. niebieskiego kota. Charakterystycznym dla Lindsey dodatkiem do jej zwierzątek są małe rowerki, na których je umieszcza.

Zdjęcia wykorzystane do przygotowania artykułu, pochodzą z zasobów Lindsey Thomas na Instagramie.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk