Irena Gasha, projektantka unikalnej biżuterii. Nie spotkacie podobnej!

Irena Gasha, projektantka mody pochodząca z Łotwy, w roku 1989 roku ukończyła Art School of Applied Arts w Rydze. Następnie studiowała na Uniwersytecie Łotewskim na Wydziale Sztuk Pięknych, potem zaś w Ecole Lesage w Paryżu, uznawanej za najlepszą szkołę na świecie w dziedzinie Hout Couture. To właśnie te studia ukształtowały w niej ostatecznie miłość do haftu ręcznego.

W tym samym czasie stworzyłem kolekcje ubrań i uczestniczyłem w licznych pokazach mody i konkursach. Jeszcze podczas nauki Irena zaczęła projektować i tworzyć własne kolekcje ubrań, prezentując je na pokazach mody i w licznych konkursach.

Jednym z nich był moskiewski konkurs „Russian Silhouette”, w którym zdobyła ex aequo pierwsze miejsce i nagrodę w postaci praktyki w domu mody „Escada” w Monachium. W 2010 roku zaprezentowała swoją ręcznie haftowaną biżuterię na wystawie „Rooms” w Tokio. Inspiracje do swoich prac czerpie ze wszystkiego, od światowej sztuki, poprzez muzykę, książki, fotografie, aż do otaczającej ją przyrody.

Eksperymentuje, łączy techniki haftu, w jej pracach można znaleźć różnorodne materiały. Każdy egzemplarz jest niepowtarzalny, ekskluzywny, wykonany niezwykle misternie, z ogromną dbałością o najmniejsze detale.

Zdjęcia wykorzystane do przygotowania artykułu pochodzą z profilu artystki w serwisie Pinterest.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

2 komentarze do “Irena Gasha, projektantka unikalnej biżuterii. Nie spotkacie podobnej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk