W feerii barw!

Julia Gorina tworzy niezwykłą biżuterią używając do tego wielu technik. Jej prace brały udział i wygrywały konkursy i plebiscyty, prezentowane były także na wielu wystawach. Wszystkie ptaki wykonane są z jedwabiu farbowanego ręcznie przez Julię, często z efektem cieniowania i stopniowania koloru. Pióra również są szyte ręcznie.

foto. Julia Gorina

Do haftu artystka używa najlepszej jakości japońskich koralików, włoskich i francuskich cekinów, kryształów Swarovskiego. Wybiera najlepsze, często zabytkowe, antyczne materiały i koronki, ekskluzywne zapięcia i dodatki.

foto. Julia Gorina

Najpierw powstaje szkic, choć jak twierdzi Julia – efekt ostateczny nie zawsze stanowi jego wierne odzwierciedlenie. Następnie dobierane są kolorystyka i tekstura, choć i tu trudno przewidzieć do końca jak dana farba „wchłonie” materiał, jak ułoży się on podczas misternego drapowania i układania, albo jaka fakturę stworzy finalnie nowy motyw haftu.

Dopieszczane są także plecy wykonywanych przez Julię broszek – wszystkie uszyte są z bawełnianego aksamitu. Przez lata doświadczenia, artystka wypracowała już kilka autorskich technologii z których korzysta w pracy, jednak niezmiennie każde z jej autorskich dzieł wykonywane jest w pojedynczym egzemplarzu. Jej ulubionym motywem od lat pozostaje koliber.

foto. Julia Gorina

Zdjęcia wykorzystane do przygotowania artykułu pochodzą z zasobów rosyjskiego serwisu Livemaster.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk