Kiedy kobieta jest najbardziej szczęśliwa? Przeczytajcie!

Grupa brytyjskich naukowców przeprowadziła zakrojone na szeroką skalę badanie przy pomocy ankiet, połączone z analizą statystyczną, by dowiedzieć się w jakim wielu kobiety w krajach uznanych za wysoko rozwinięte, czują się najszczęśliwsze. Analizy trwały kilka lat, a ich wynik był jednoznaczny: za swój najlepszy okres w życiu, kobiety uważają wiek około 40 lat i to w nim czują się najlepiej. Z czego to wynika? Przyjrzyjmy się kilku kwestiom.

Spełnienie zawodowe

Wyniki badań i odpowiedzi, których udzielały kobiety jednoznacznie wskazały, iż w wieku 40 lat mają już za sobą pewne sukcesy zawodowe, osiągnięcia, z których są dumne, ugruntowaną wiedzę i doświadczenie. Jednocześnie są na tyle młode, że przed nimi jeszcze wiele wyzwań i planów. Są aktywne, zwiedzają świat, stać je na więcej, niż gdy były młodsze i rozpoczynały swoją zawodową karierę. Mają wyrobiony gust, wiedzą, w czym wyglądają najkorzystniej, zakupy więc sprawiają im tym większą przyjemność. Z przyjaciółkami spotykają się w restauracjach, stać je na teatr, taksówki, dobre buty i elegancką biżuterię.

kiedy kobieta jest szczęśliwa
foto. https://www.facebook.com/pg/haleymariephotog/

Dzieci są już spore

Choć tendencja do rodzenia dzieci w późniejszym wieku umacnia się i może następne badania naukowe o szczęśliwym wieku dla kobiety podadzą nam całkiem inne liczby, to jednak obecnie zdecydowana większość kobiet w wieku około lat 40 posiada dzieci nastoletnie, a w każdym razie nie maleńkie. Skończył się więc okres bezsennych nocy, niekończących się chorób przynoszonych z przedszkola, wiecznego bałaganu w domu i chronicznego zmęczenia przy godzeniu obowiązków rodzicielskich z zawodowymi. Okres wzmożonej czujności, odpowiedzialności, odbierania, zawożenia, pilnowania i troski należnej małym dzieciom. Części od zabawek w bębnie pralki i banany wgniecione w dywan już za nami!

kiedy kobieta jest szczęśliwa
foto. https://www.facebook.com/pg/haleymariephotog/

Czas dla siebie i wolność wyboru

Samowystarczalność, wynikająca z ugruntowanej pozycji zawodowej, daje wiele możliwości. I kobiety z nich korzystają. Niektóre z nich rozpoczynają w życiu nowe etapy, oddają się zajęciom, na które wcześniej nie miały czasu, zapisują się na jogę, zaczynają malować, tworzyć, niektóre piszą książki, zostają blogerkami, rękodzielniczkami, lub jadą na Zanzibar. Bo wybór należy do nich.

kiedy kobieta jest szczęśliwa
foto. https://www.facebook.com/pg/haleymariephotog/

Kreatywna i dowcipna para z Missisipi zorganizowała zabawną sesję zdjęciową z okazji wyprowadzki z domu ich trzeciego dziecka. 22 letnia córka z zamiłowaniem do fotografii oznajmiła im, iż 1 czerwca wyprowadza się z domu, po czym urządziła z rodzicami sesję zdjęciową z tej okazji.

Zdjęcia wykorzystane do przygotowania artykułu pochodzą z zasobów Haley Marie na Facebooku.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk