Telefon na palcu? Proszę bardzo!

Rosyjski artysta i projektant Borys Kolesnikow, właściciel marki Jewelry art, tworzy wyjątkową biżuterię i akcesoria ze złota, srebra, diamentów, kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Urodzony w 1970 r. W Jarosławiu Kolesnikow ukończył artystyczną szkołę obróbki metali w roku 1993. Należy do Związku Artystów Rosji od 1998 r.

Pierwsze prace Borysa wykonane jeszcze podczas studiów, wzięły udział w wystawie współczesnej biżuterii w Moskwie (Muzeum Sztuki Użytkowej). Od tego czasu artysta był stałym uczestnikiem rosyjskich i międzynarodowych wystaw biżuterii jubilerskiej.

Od wczesnych lat w swojej twórczości inspirował się pięknem i prostotą natury. W ten sposób stworzył serię prac – broszkę „Ryba”, „Kot w oknie”, „Dom” itp. Swoje umiejętności artystyczne doskonalił na prostych i żywych obrazach, nieustannie poszukując nowych form wyrazu dla współczesnej biżuterii. Artysta bardzo ceni sobie w sztuce wolność, pojmowaną jako zarówno wolność wyboru form, jak i swobodę w postrzeganiu i odbiorze twórczości.

Znajdziemy u niego pierścionki w formie żelazka, kłódki, roweru, czy aparatu telefonicznego, złote obrączki w formie sera z dziurami, czy kolczyki w kształcie lampy ze sznurem wkładanym do kontaktu. Nie brak też inspiracji sztuką dawną i ludową.

Artysta posiada liczne dyplomy, certyfikaty i nagrody w prestiżowych konkursach biżuteryjnych.

Tworzy też niezwykłe miniatury i akcesoria, jak np. wykonany w skali 1:18 ekskluzywny model retro Mercedes-Benz 500K, wykonany na bazie srebra próby 925 (łączna waga około 2 funtów), z wnętrzem pokrytym skórą, zaś reflektorami z kamieni naturalnych. Do tego szkło szafirowe oraz diamenty. Można otworzyć maskę oraz drzwi, kierownica się obraca. Cena takiego dzieła sztuki to – bagatela – 9 896.85 €.

Borys Kolesnikow
foto. Borys Kolesnikow

Zdjęcia wykorzystane do przygotowania artykułu, pochodzą z zasobów serwisu https://www.livemaster.com/jewelart .


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk