Leśne dary w wydaniu Petra Václavka

Petr Václavek z Czech tworzy zabawne postaci i scenki z żołędzi, kasztanów i innych darów otaczającej nas przyrody. Zamiłowanie do handmade odkrył w sobie już w szkole podstawowej, tworząc rzeźbione w drewnie lipowym różnego rodzaju drewniane przedmioty. Potem zaczął rzeźbić zwierzęta, modele łodzi, armat, pistoletów, biżuterię, akcesoria kuchenne. Żołędziowe figurki stanowiły początkowo jedynie sezonową zabawę z dziećmi, aż w końcu Petr postanowił je sfotografować. I tak to się zaczęło.

Zainteresowania związane z pracą zawodową Petra, który pracował jako inżynier oprogramowania, zeszły na dalszy plan. Prócz wielu zabawnych scenek, powstały także pocztówki, znaczki, torby, naklejki, koszulki z motywem zabawnych ludzików, a nawet kalendarz, magnetyczna łamigłówka i książeczka, a same figurki wkroczyły do szkół i przedszkoli.

Scenki przedstawiają ludziki w przeróżnych sytuacjach i sceneriach. Bawią, zmuszają do refleksji, rozczulają, ciekawią, inspirują.

Zdjęcia pochodzą z zasobów serwisu https://dubanci.cz.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk