Lalki rodem z bajki, autorstwa Anny Fadeevej

Anna Fadeeva, z miasta Chmielnicki na Ukrainie tworzy autorskie, kolekcjonerskie lalki artystyczne. Lalki niezwykłe, baśniowe, tajemnicze. W większości są to postaci, czasem jednak zdarzają się zwierzęta, jak np. królik Edward, którego historia opowiada o niesamowitej podróży, o miłości i rozstaniu, o oczekiwaniu, cudach i o tym, że wszyscy podróżujemy po drogach życia, spotykamy się, gubimy, uczymy kochać i odnajdujemy…

Pod marką Fadeeva Dolls&Embroidery artystka tworzy również oryginalną biżuterię – broszki i duże wisiory. Anna w swoich pracach używa wielu materiałów: jedwabiu, lnu, aksamitu, piór, koralików, skóry itd. Wszystkie jej dzieła są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, precyzyjnie wykończone, z mnóstwem detali. Przy wykańczaniu swych dzieł stosuje także haft artystyczny, haft na jedwabiu, złotniczy oraz rzadką i niezwykle precyzyjną technikę haftu Luneville.

Zdjęcia wykorzystane do przygotowania artykułu, pochodzą z serwisu. https://www.livemaster.com/piece-of-heart.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk