Pozwólcie się oczarować manufakturze Izovella

Ludmila i Valery, mieszkający w Pradze, prowadzą rodzinną manufakturę handmade o nazwie Izovella. Specjalizują się w niej w tworzeniu biżuterii srebrnej w połączeniu z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi.

W swoich kolekcjach używają kamieni sprowadzanych z całego świata. Projektują i tworzą głównie pierścionki, kolczyki i wisiory. W ich dziełach często obecne są części dekoracyjne wykonane techniką mozaiki florenckiej (technika zapoczątkowana we Włoszech w okresie Renesansu) – powierzchnie są wówczas obrazami i ornamentami wykonanymi z płytek twardych odmian kamieni. Ludmila i Valery prezentują zaprojektowaną i wykonaną przez swoją firmę biżuterię na różnorodnych wystawach i pokazach.

Zdjęcia pochodzą z zasobów serwisu https://www.livemaster.com/izovella.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk