Miniaturowy świat Kiyomi

Japońska artystka Kiyomi, pasjonuje się ręcznym tworzeniem miniaturowych mebelków i akcesoriów w stylu vintage. Wykonywane przez artystkę, całkowicie handmade mikroskopijne przedmioty stylizowane są zgodnie z modą XVIII wieku.

Znaleźć wśród nich możemy industrialne mebelki, m.in. szafki, komódki i krzesełka, artykuły pasmanteryjne, ubrania, buciki, czapki, maszyny do szycia wraz ze szpulami nici i innymi drobiazgami. Wśród maleńkich dzieł sztuki znajdziemy także miniaturową piekarnię, pełną kolorowych ciasteczek, a nawet… mini kosmetyki. Jako mama dwojga dzieci, Kiyomi nierzadko wstaje już o 4 nad ranem, by mieć czas na swoje hobby. W swojej pracy używa wielorakich materiałów, m.in. papieru, mas plastycznych, drutu czy pleksi.

Zdjęcia pochodzą z profilu Kiyomi na Instagramie.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk