Pół roku samotnej podróży fotografa Alexandra Khimushina

Australijski fotograf Alexander Khimushin odwiedził 84 różne kraje, w ciągu 9 lat swoich podróży. Trzy lata temu, zainspirowany ideą dokumentowania odległych kultur, zanikających z powodu postępującego procesu globalizacji, rozpoczął projekt pod nazwą The World in Faces. W ramach jego poszukiwał małych grup mniejszości etnicznych na całym świecie, wykonując niesamowite portrety fotograficzne, uwieczniające ich kulturę.

W ciągu ostatnich 6 miesięcy Khimushin spędził samotnie, podróżując 15 000 mil za kierownicą SUV-a, aby odnaleźć i uwiecznić rdzennych mieszkańców tej zmarzniętej ziemi. Przenosząc się z brzegów jeziora Bajkał na wybrzeże Morza Japońskiego, odwiedził różne plemiona mniejszości etnicznych, z których wiele liczy zaledwie po kilkadziesiąt osób, rozproszonych w różnych lokalizacjach tysiące mil od siebie. Niektóre z nich zostały prawdopodobnie sfotografowane po raz pierwszy.

Zdjęcia wykorzystane do przygotowania artykułu, pochodzą ze strony projektu fotograficznego The World in Faces.


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk