Dolores S

Dolores S. Słowiński,  mieszkanka Detroit, prezentuje swoje prace w różnego rodzaju galeriach od 2005 roku, m.in.  World of Threads Festival w Ontario oraz Shifting Landscapes. Jej główna technika, haft na papierze,  od niedawna  wykorzystuje także materiały z recyklingu.  Tworzy także przy użyciu filcu, nici, wełny, koralików,  a wśród jej prac znajdziemy też formy przestrzenne.

W maju 2018 r. przedstawiła swój autorski projekt zatytułowany  ”An Effervescent Universe of Stitched Phenomena”, w którym połączyła czterdzieści cztery elementy ze zbioru prac z dodatkowymi 64 elementami narysowanymi – zszytymi w celu nadania im ostatecznego kształtu i formy.

Jej prace często zaskakują, budzą nieoczywiste skojarzenia, pobudzają wyobraźnie i inspirują do własnych, artystycznych wizji i inspiracji.

Zdjęcia wykorzystane do przygotowania artykułu pochodzą z https://www.doloresslowinski.com/


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk