Jill Bliss i jej niezwykłe fotografie

Jill Bliss jest artystką i przyrodnikiem.  W 2012 roku sprzedała swój dom i prawie wszystko, co posiadała, aby przenieść się na małą wyspę na Morzu Salish na północno-zachodnim Pacyfiku i ponownie nawiązać kontakt z naturą po intensywnej karierze projektanta w Nowym Jorku i San Francisco. Korzystając z szerokiego asortymentu pięknie żyjących dzikich grzybów, które znalazła, Bliss przekształca je w wspaniałe aranżacje i fotografuje w ramach własnego projektu pn.  Nature Medleys.

„Poświęciłam oszczędności na kawałek oczyszczonej ziemi na małej wyspie, gdzie znajduje się jedynie  30 domów, aby przeżyć resztę moich dni w zgodzie ze światem przyrody” – pisze Bliss. „Zaspokajam moją koczowniczą naturę, spędzając czas w różnych miejscach, z dala od ludzi, wśród zwierząt i natury. Jest to dla mnie okres pewnej hibernacji, spokojnej refleksji, bliskich obserwacji natury, tworzenia dzieł sztuki, spania, czytania, gotowania, rąbania drewna, rozpalania kominków, pieszych wędrówek i spływów kajakowych w deszczu”.

Zdjęcia pochodzą z https://www.instagram.com/jill_bliss/


W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

w-Centrum Sztuk