Chorzowska wystawa malarska – Piotr Naliwajko

W Miejskim Domu Kultury ,,Batory” odbywa się niezwykła wystawa. Niezwykła, ponieważ bardzo nietypowa w swojej formule. Wystawa obrazów pana Piotr Naliwajko ma charakter happening’u. W czasie jej trwania, obrazy będą wymieniane, dlatego ekspozycję można odwiedzić kilkakrotnie, i za każdym razem zobaczymy coś zupełnie nowego. Ekspozycje będzie można oglądać do końca lipca tego roku.

foto. Marta Hałajko
foto. Marta Hałajko
foto. Marta Hałajko

Najbardziej performatywnym aspektem tego wydarzenia jest jednak powstawanie nowego obrazu. W każdą środę, czwartek i piątek, między godziną 14.00 a 18.00, będzie można obserwować proces powstawania całkiem nowego, sporych rozmiarów obrazu. Powstaje on w sposób zupełnie improwizowany, bez wcześniejszego planu. Pan Piotr zapytany o to, jaki obraz powstanie, odpowiedział: ,,Dziś nie mam co do niego żadnego założenia. Przyjąłem, że zacznie się on rodzić dopiero w czasie trwania wystawy . Będę się opierać na interakcji – spotkaniach i rozmowach z publicznością, która mam nadzieję, będzie mnie odwiedzać i stworzy odpowiedni klimat. (…)

Piotr Naliwajko urodził się w 1960 r. W Świętochłowicach. Studiował na katowickim wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Malarstwa uczył się pod okiem Macieja Bieniasza oraz Jerzego Dudy-Gracza. Uprawia malarstwo realistyczne. W 2018 r. został odznaczony oznaka honorową ,,Zasłużony dla kultury Polskiej”.

Fotorelację przygotowała Marta Hałajko, Koordynatorka Relacji Dziennikarskich Portalu w Centrum.

W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk