Wyhaftuję sobie pasję – o tym, jak powstała marka biżuterii misternie haftowanej, inspirowanej naturą

Mam na imię Aneta, z wykształcenia jestem nauczycielem języka angielskiego oraz edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Prywatnie jestem żoną i mamą trójki rozbrykanych urwisów w wieku 11, 8 i 2 lata. Ze względu na dzieci i swoją sytuację osobistą postanowiłam zrezygnować z kariery zawodowej, aby móc się nimi opiekować oraz zająć domem na pełen etat.

Nie była to dla mnie łatwa decyzja, ponieważ kocham pracę w szkole. Doszłam jednak do wniosku, że to moje dzieci są najważniejsze, ich spokój, poczucie bezpieczeństwa oraz fakt, że mogą na mnie liczyć w każdej sytuacji.

Postanowiłam więc poszukać takiego zajęcia, które pozwoliłoby mi pracować w domu, łącząc je z opieką nad dziećmi. Długo zastanawiałam się, co takiego mogłabym robić i wtedy przyszło mi do głowy rękodzieło. Pojawiło się więc pytanie, w czym jestem dobra, co takiego mogłabym tworzyć, aby wzbudzić zainteresowanie, przyciągnąć do siebie klientów i z powodzeniem zacząć sprzedawać swoje produkty.

Szukałam informacji na ten temat w Internecie, oglądałam prace rękodzielników, które mnie zachwycały i inspirowały, aż w końcu wpadłam na pomysł tworzenia koralikowej biżuterii, kartek okolicznościowych oraz ozdób do domu. Po wypróbowaniu wielu technik stwierdziłam jednak, że nie jest to mój kierunek i sposób, na wyrażenie mojej własnej, twórczej aktywności.  

Po wielu poszukiwaniach postanowiłam w końcu spróbować haftu w formie biżuteryjnej. Okazało się to strzałem w dziesiątkę! Posługiwanie się igłą i nitką sprawiało mi od dziecka przyjemność, bardzo szybko więc wciągnęłam się w tę stosunkowo rzadką technikę. Po paru próbach zaczęłam więc tworzyć najpierw pojedyncze egzemplarze, a potem już całe  komplety biżuterii haftowanej. Tak powstała moja Biżuteria Haftowana – Pracownia Hand Made.

Nad nazwą swojej wymarzonej marki handmade myślałam bardzo długo. Chciałam, by kojarzyła się z domowym zaciszem,  w którym powstają ręcznie robione przepiękne klejnoty zdobione haftem. W mojej pracowni dziś tworzę naszyjniki, bransoletki, kolczyki, pierścionki i inne ozdoby, zręcznie ukwiecając je haftem. Najbardziej lubię haft brazylijski w postaci róż, maków oraz chabrów, które są niezwykle wdzięcznymi letnimi kwiatami. Inspiracje czerpię ze zdjęć ukwieconych łąk, swojego ogrodu, pięknego widoku, obrazów  itp. Czasem wpadam na pomysł kompozycji, widząc zdjęcia znajomych, zrobione w pięknych miejscach, z kwiatami wpisanymi w krajobraz.  

I choć moja pracownia istnieje od niedawna, już mogę cieszyć się pierwszymi zamówieniami, które nieustannie przynoszą mi wielką satysfakcję – niezmiernie bowiem cenię sobie zadowolenie klientek, ich pochwały i podziękowania za rzecz wykonaną specjalnie dla nich, niepowtarzalną. Lubię, gdy moje małe dzieła dają radość innym, ubarwiają rzeczywistość i cieszą oko.   

To, co można zobaczyć i kupić w mojej pracowni to jest oczywiście efekt końcowy, do którego prowadzi długa droga rękodzielniczej produkcji. Nie chciałabym zdradzać swoich tajników pracy, ponieważ jest to pewnego rodzaju tajemnica zawodowa, mogę jedynie  zdradzić, że przy tworzeniu moich produktów niezwykle ważne są półfabrykaty, bez których nie powstałyby te cudeńka: bazy medalionów, elementy łącznikowe, materiał do haftowania, różnego rodzaju igły, no i oczywiście przepiękne kolorowe muliny, którymi się zawsze zachwycam, ponieważ wybór ich kolorów jest powalający. No i oczywiście niezwykle istotny element haftu – tamborki.  Dziękuję serdecznie zwłaszcza pasmanterii internetowej Haftix oraz Manzuko, gdzie zaopatruję się w większość cudownych półfabrykatów. Są to miejsca, które najczęściej odwiedzam, robiąc zakupy i uzupełniając mój warsztat.

Zabierając się do tworzenia nowego produktu, zawsze dokładnie obmyślam, co chciałabym wyhaftować, w jakich kolorach, czy będzie to pojedynczy element, czy też cały zestaw biżuterii. W mojej pracowni można znaleźć biżuterię dostępną od ręki w pojedynczych egzemplarzach lub całych kompletach. Kwestia wykonania biżuterii na zamówienie jest ustalana z klientką lub klientem indywidualnie według osobistych preferencji.  

Oferuję zarówno biżuterię do noszenia na co dzień, jak również na specjalne okazje takie jak śluby, komunie oraz biżuterię wieczorową na wielkie wyjścia. Pracownia Hand Made – BIŻUTERIA HAFTOWANA jest otwarta nie tylko dla Pań, ale również dla Panów, którzy chcą nabyć jakiś piękny podarunek dla swojej żony, mamy czy córki. 

Moja biżuteria jest ponadczasowa, jedyna w swoim rodzaju. Nie można w niej odnaleźć dwóch identycznych elementów. Nawet gdy tworzę parę kolczyków to i tak jeden od drugiego minimalnie się różni. To jest właśnie charakterystyczne dla rękodzieła, nie da się tu bowiem wyhaftować dwóch takich samych różyczek, zawsze jedna będzie różniła się od drugiej, chociażby grubością ostatniego płatka.

Kupując rękodzieło w postaci biżuterii haftowanej, klientki kupują nie tylko finalny produkt – ale także pomysł, zaangażowanie, pasję, czas poświęcony na dopracowanie każdego przedmiotu w najdrobniejszym szczególe.

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia mojej Pracowni, będzie mi bardzo miło gościć Państwa w miejscu, w którym z sercem produkuję małe haftowane klejnoty.

Aneta Kazalska, właścicielka BIŻUTERIA HAFTOWANA – Pracownia Hand Made.

foto. Aneta Kazalska

W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

w-Centrum