W tajemniczym świecie wibracji

Cały wszechświat jest wibracją. Każdy, nawet najmniejszy element czy  atom wibruje w charakterystyczny dla siebie sposób. Ponadto dziś już wiemy, że podobne wibracje przyciągają się, zaś prawo przyciągania zyskuje coraz więcej zwolenników.

 A co powszechnie wiadomo o medycznej wibracji? Tej, która leczy nie tylko emocje i wzmacnia duchowo, ale również w bezpośredni sposób uzdrawia dolegliwości ciała?

 Badania naukowe wykazują jej działanie przeciwbólowe na poziomie ok. 73%, silny wpływ na pracę układu krążenia (skuteczność ok. 84%), czy wspomaganie w procesie gojenia ran cukrzycowych (efekty zbliżone do 100%).

Naukowcy zaś donoszą:

 • wibroterapia to nowoczesna metoda leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu (Heide,Niemcy),
 • dr A. Katusic udowadnia pozytywny wpływ wibracji na mózgowe porażenie dziecięce,
 • dr Koutnik z Florydy wykazuje, że wibracja o odpowiednich parametrach zmniejsza ryzyko udarów niedokrwiennych.

Wiele innych rewelacyjnych doniesień znajdziesz na stronie: www.wibroterapia.com. Ja dowiedziałam się o tej metodzie, gdy jako świeżo upieczony magister fizjoterapii szukałam dla siebie miejsca w rozległym świecie metod i form fizjoterapii. I tak trafiłam do ogólnopolskiego programu badań społecznych “Nowoczesna Fizykoterapia Indywidualna” organizowanego przez firmę Vitberg.

Z początku z ogromną ciekawością, ale i lekkim niedowierzaniem zaczęłam pracę z pacjentami, którzy w ramach programu korzystali z bezpłatnej 8 – dniowej terapii wibracjami. Od razu również zaczęłam testować zabiegi na sobie w gabinecie i dzięki uprzejmości zespołu, z którym zaczęłam pracę pożyczałam sprzęt na weekendy do domu.

Szybko okazało się, że terapia wibracyjna to nie tylko chwila relaksu i odpoczynku, ale również realne i jak się przekonałam szybkie efekty terapeutyczne. Obserwując każdego dnia pacjentów, ale i najbliższą rodzinę nabierałam coraz większej pewności, że wibroterapia działa.

Dziś prowadzę własną poradnię i pomagam Pacjentom w pozbyciu się dolegliwości. Codziennie słucham, indywidualnie dobieram takie zabiegi, które dadzą najlepsze efekty z możliwych. A te niejednokrotnie są dla Pacjentów miłym zaskoczeniem.

Dość o mnie 🙂 teraz czas na Ciebie!

Wykonaj prosty test i sprawdź czy wibroterapia jest dla Ciebie odpowiadając na pytania:

 • Jesteś uczniem lub studentem, który naukę i spędzone przed lekcjami i zadaniami godziny odczuwa coraz częściej w bolącym kręgosłupie?
 • Jesteś osobą pracującą w pozycji siedzącej? Przez co doskwiera Ci ból górnej części pleców, szyi bądź barków, sztywność karku, a nawet promieniujący ból do rąk, przez co ręce Ci drętwieją i masz uczucie mrowienia? A w nocy lub nad ranem “wkręcasz popularne żarówki” by przywrócić jako takie ukrwienie i normalnie funkcjonować?
 • Często boli Cię głowa, a w uszach nieustannie słychać szum? Bynajmniej nie jest to relaksujący szum wody czy śpiew ptaków…
 • A może pracujesz fizycznie i dźwigając ciężkie przedmioty, słyszysz strzelanie lub chrupanie w krzyżu albo czujesz ból dolnej części pleców? Miałeś/aś już rwę kulszową podczas, której ból promieniował do nogi?
 • Jesteś osobą borykającą się z przewlekłym stresem, który powoduje stany depresyjne czy nerwicowe, lub każe Ci liczyć barany przed snem niemalże do nieskończoności, zanim pozwoli zasnąć?
 • Jesteś sportowcem? Trenujesz amatorsko lub zawodowo jednak brak Ci profesjonalnej regeneracji, przez co “zakwasy” to Twoja codzienność?

     A może dopadła Cię kontuzja?

 • Jesteś seniorem/seniorką, a zatem układ krążenia nie pracuje już tak wydajnie jak kiedyś, ukazując Ci żylaki?
 • A może do codziennego ubioru masz już na stałe założone standy lub baj-passy?
 • Walczysz bezskutecznie z osteoporozą lub sarkopenią?
 • Masz za sobą zawał serca lub udar mózgu?
 • Czeka Cię endoprotezoplastyka biodra lub kolana?
 • Cierpisz na chorobę Parkinsona?
 • Posiadasz rozrusznik serca? Przez co na większości zabiegów słyszysz, że jest on dla Ciebie przeciwwskazaniem do ich stosowania?
 • A może masz problemy metaboliczne, takie jak zaparcia, biegunki, IBS, uchyłki jelit? Chcesz w bezpieczny sposób schudnąć czy pozbyć się cellulitu?
 • A być może teraz nic Ci nie dolega? Jednak ważna jest dla Ciebie profilaktyka zdrowia i chcesz, aby cały czas było tak dobrze, jak teraz?

Jeśli choć raz odpowiedziałeś/aś sobie “TAK” to znaczy, że wibroterapia jest dla Ciebie.

A zatem… nie czekaj dłużej i pozbądź się bólu.

Czekam na Ciebie w gabinecie, abyś i Ty mógł tak jak moi Pacjenci pożegnać swoje dolegliwości.

Do zobaczenia na zabiegach,

mgr fizjoterapii i wibroterapeuta

Monika Siulińska

Znajdziesz nas na

https://www.facebook.com/PoradniaVitbergDabrowaGornicza/

W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk