Rękodzielnicza akcja społeczna pod nazwą: Mamo, jesteś piękna!

Czym jest społeczna akcja „Mamo, jesteś piękna!”. Jak to się zaczęło?

Inicjatorką akcji jest Kasia Olejniczak, która sama jest poczwórną mamą, pracującą na etacie i realizującą po godzinach różne swoje pasje: m.in. wspiera kobiety w Lokalnej Grupie Wsparcia i produkuje biżuterię.

Jest kobietą aktywną i również w swoim macierzyństwie przechodziła przez różne etapy dojrzewania jako matka. Zdaje sobie dokładnie sprawę z tego jak czasem trudno, szczególnie młodej mamie, znaleźć czas tylko dla siebie. Zadbać o swoje potrzeby i choć trochę pomyśleć o sobie.

„Pomyślałam – mówi Kasia – że cudownie byłoby gdyby ktoś się mną tak zaopiekował, kiedy moje dzieci były jeszcze bardzo malutkie.”

Tak właśnie zrodziła się pierwsza myśl, a za nią poszło działanie. Główną ideą była chęć zapewnienia zabieganym kobietom choć kilku godzin relaksu. Uwiecznienie tego magicznego momentu na zdjęciach stało się motorem do działania, aby mamy-modelki znalazły się w centrum zainteresowania. Taka potrzeba każdej zmęczonej kobiety, aby w końcu ktoś nimi się zajął i zaopiekował.

Kasia, inicjatorka całej akcji, równolegle będąc na etacie i wychowując czwórkę synów prowadzi również działalność rękodzielniczą, w której tworzy przepiękną, unikatową biżuterię ze szlachetnych naturalnych jedwabnych kokonów – KokoNove Biżu.

Połączyła więc swoje aktywności i postawiła sobie za cel wspieranie rękodzielników takich jak ona sama – małych, samotnych, nie mogących się wybić w pojedynkę. „Zamarzyło mi się zebrać ich wspólnie w jednym miejscu, czasie i w jednym celu – w celu wspólnych sesji zdjęciowych” – podkreśla Kasia.

Połączenie obu tych idei okazało się strzałem w dziesiątkę! Zgłaszają się do akcji zarówno chętne do takich sesji zdjęciowych mamy jak i rękodzielnicy, którzy chętnie udostępniają swoje produkty.

Mamy-modelki od początku są świadome, że reklamują te produkty, które ubierają, noszą czy prezentują. Same mają w tym wiele frajdy i zabawy, bo często są to rzeczy, które same wypatrują, dobierają sobie, które im przypadną do gustu. Organizatorki starają się by stylizacje były prawdziwe, by Mamy-modelki czuły się w nich dobrze. Zawsze mają w pamięci to, że nie jest to typowa sesja produktowa i nie są to zawodowe modelki.  Współpraca z Mamami-modelkami daje niepowtarzalne efekty. Wszyscy jednogłośnie potwierdzają, że współpraca jest przemiła i bardzo przyjemna. Sesji zdjęciowej towarzyszą bliskie kontakty, szczere rozmowy. Każda chwila jest dobra do nawiązania nowych przyjaźni, czy to podczas makijażu czy na backstage’u. 

Atmosfera na sesjach jest wprost niesamowita, Kasia nazywa ją poprostu jednym słowem: siostrzana. Otwartość i zrozumienie, dla młodych mam często wynika z faktu, że fotografkami, stylistkami czy rękodzielniczkami są również mamy, które mają bardzo duże pokłady empatii.  

Wszystkim obecnym na spotkaniu towarzyszy ogromna radość i wdzięczność. Każdy wkłada swój trud, pracę i czas zupełnie bezinteresownie i za darmo. To zdumiewające, jaką energię wyzwalają w nich te kobiece spotkania na żywo. Wszyscy uczestnicy mają nadzieję, że wspólne sesje fotograficzne i nowe znajomości zaowocują pięknymi przyjaźniami i współpracami. 

Organizatorka nadal przyjmuje zgłoszenia chętnych do współpracy rękodzielników, fotografów a najbardziej poszukuje makijażystek i fryzjerek z Pruszcza Gdańskiego i okolic. Ustalane są obecnie grafiki na sesje jesienne i zimowe. Zainteresowani współpracą swoje zgłoszenia mogą przesyłać do Kasi na email – kokonove@wp.pl.

Po więcej szczegółów organizacyjnych zapraszamy do udziału w wydarzeniu na Facebooku.

W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

2 komentarze do “Rękodzielnicza akcja społeczna pod nazwą: Mamo, jesteś piękna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk