Elie Saab i jego propozycje na sezon 2021

Libański  projektant Elie Saab niedawno pokazał co proponuje na sezon wiosna-lato przyszłego roku. Kolekcja „New Dawn” to przede wszystkim czyste kolory, prostota, delikatne zdobienia. Tak charakterystyczny dla projektanta ozdobny haft pełni w niej rolę drugoplanową i nie dominuje w stylizacjach.

Wiele osób zaskoczył fakt, że mimo zniszczenia studia projektanta w wyniku eksplozji w Bejrucie i utraty praktycznie wszystkiego – próbek, tkanin, szkiców, ta kolekcja jednak ujrzała światło dzienne.

Kolory kolekcji to: biały, perłowy, czarny, żółty, bordowy, turkusowy, jasnozielony. Każdy kolor to symbol wiosny i życia. Ciekawe sukienki i zestawy ze spodniami uzupełniają pióra, paski, torebki, cienka koronka.

Jak można sobie wyobrazić, pokazu w tym roku nie było, ale do prezentacji kolekcji przygotowano specjalny film, ukazujący rytm tańca, ruch, delikatność i zwiewność tkanin.

Elie Saab rozpoczął karierę w świecie mody w roku 1982, w Bejrucie, gdzie założył swoje pierwsze atelier, zajmując się głównie projektami kolekcji ślubnych. Początkowo ubierał swoje siostry, koleżanki oraz sąsiadki, dziś natomiast ubiera koronowane głowy i gwiazdy z pierwszych stron gazet. Imperium Domu Mody Elie Saab sięga od stolic europejskich aż po Dubaj. Jego bogato zdobione suknie są obiektem pożądań kobiet z całego świata.

A oto, co proponuje na najbliższy sezon wiosenno letni.

W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk