Słoik szczęścia i inspiracji na 365 dni

Myślałaś kiedyś, co możesz robić by inspirować się każdego dnia? A może kiedykolwiek zastanawiałaś się nad wyborem przewodniego słowa na każdy dzień? Dopasowanego do Ciebie, Twojego aktualnego nastroju,  może podnoszącego na duchu i wspierającego, lub motywującego?

 

Kilka lat temu, poszukując prezentu urodzinowego dla bliskiej osoby, wpadł mi do głowy pewien plan. Bardzo lubię dawać prezenty od serca, dlatego wymyśliłam słój inspiracji i motywacji na 365 dni. Zrobiłam taki słój i dla siebie. Okazał się on strzałem w dziesiątkę. Czasem potrzebowałam słowa, które mnie zainspiruje. W inne dni z kolei potrzebowałam słowa, które by mnie zachęciło. Były także dni, podczas których odczuwałam nieodpartą potrzebę afirmacji słowem, które pomogłoby mi w skupieniu się, lub zmotywowaniu do wykonania określonych czynności i zadań.  

W skrócie chodzi o losowanie każdego dnia słowa przewodniego.
Kiedy już miałam swoje słowo lub frazę, często pisałam je w moim terminarzu, ponieważ wiedziałam, że będę je dzięki temu często widywać. Jeśli nie korzystasz z kalendarza, możesz napisać je na karteczce samoprzylepnej i umieścić na lustrze, lodówce lub komputerze – w dowolnym miejscu, w którym często będziesz  ją widzieć.


W tym roku szczególnie zależy mi, aby od nowa rozpocząć codzienny rytuał związany z praktykowaniem pozytywnych słów. Stworzyłam powoli  ich  listę, dodając też zwroty i afirmacje.  Już samo jej spisywanie potrafi podnieść nastrój i sprawić przyjemność! Przy okazji przypomniałam sobie, jak potężną moc posiadają słowa. W jaki sposób mogą wpływać na serce, umysł a tym samym i na stan naszego ducha.

Inspirujące słowa

Chciałabym więc podzielić się z częścią moich ulubionych  zwrotów. Zachęcam do dopisania swoich, które będą dla Ciebie inspiracją i zmotywują Cię do działania. Tym bardziej, że możliwości ich doboru są przecież niczym nieograniczone!
Oto moje:

Mam w sobie MOC

Miłość

Kocham i odpuszczam

Kocham siebie

Kochające serce

Mój dzień

Otwarte serce

Otwarta na cuda

Cierpliwość i wiara

Obecność

Wrażliwość

Możliwości

Zrelaksuj się

Jestem tu i teraz

Rozluźniona

Skoncentrowana

Zrelaksuj się i ciesz się

Zrelaksuj się i bądź szczęśliwa

Odpoczynek

Zachowaj spokój

Współczucie dla siebie

Dbam o siebie

Odpowiedzialność za siebie

Cisza

Wytrwałość

Determinacja

Jestem silna i odważna

Jest świetnie

Uśmiech

Odpuszczam

Spokój

Zaufanie

Bezwarunkowa miłość

Obudź się

Uważaj na swoje myśli

Jestem Cudem

Mam czas dla siebie

Bądź silna

Granice

Oddychaj

Mam w sobie spokój i przejrzystość

Świętowanie

Komfort

Komfort i połączenie

Współczucie

Rozważanie

Połączona z Boskością

Odwaga i wdzięk

Głęboka samoocena

Przepływ emocji

Uścisk

Zachęta

Cieszę się

Mam spokój umysłu

Skupienie

Postępuje zgodnie z intuicją

Wybaczam

Dokonuję dobrych wyborów

Jestem zdrowa

Jestem pełna energii

Wyższy cel

Mogę to zrobić

Wewnętrzna harmonia

Po prostu jestem

Tak trzymaj

Puść i zaufaj

Słucham mojego serca

Żyj pełnią życia


Jak widać, czasami używałam tego samego słowa w połączeniu z innym, ponieważ każdy nasz  dzień także  jest inny. Inne jest nasze samopoczucie, nastawienie, wena, ochota na ulubiona czynności czy zapał do pracy. Lub też odwrotnie – chęć odpoczynku, relaksu i wyciszenia. Najważniejsze to przecież życie wedle naszych norm spełniania się, chęci i marzeń. Budując przyszłość w zgodzie ze sobą możemy osiągnąć dużo więcej, niż zapominając o własnych potrzebach i realizując oczekiwania innych.

Spraw, aby liczył się każdy dzień

Myślę, że po zawirowaniach w 2020 roku wszyscy potrzebujemy do dalszych działań  motywacji i inspiracji. Jeśli zdecydujesz się wypróbować metodę codziennego słowa przewodniego, to mam nadzieję, że okaże się ona dla Ciebie wzbogacająca. W międzyczasie wykorzystajmy jak najlepiej luty. Ponieważ życie jest najcenniejszym darem jaki otrzymaliśmy, niech więc każdy dzień się liczy.

Edyta Barcińska-Ochab

O Autorze:

Edyta Barcińska-Ochab, certyfikowany trener, coach, facylitator z kilkunastoletnim stażem. Od niedawana pracuje z Bobem Proctorem rozwijając swoje umiejętności jako Trener Mentalny. Twórczyni projektu Pełnia życia przez 365 dni – https://www.facebook.com/edytamarcelina365. Od 2008 roku zajmuje się szkoleniami z zakresu sprzedaży, komunikacji i rozwoju osobistego. Swoje doświadczenie zdobywała współpracując z dużymi korporacjami międzynarodowymi, sprzedając nieruchomości oraz prowadząc własną działalność gospodarczą. Lubi wyzwania, propaguje ruch-podróżując i wędrując po górach. Kocha konie, psy, a od niedawna także koty. Fascynuje ją medycyna naturalna i tajniki podświadomości.

W-Centrum

Na portalu prezentujemy tematy związane z pasjami, sztuką, zawodami kreatywnymi, rękodziełem, ginącym rzemiosłem, ale także z obszaru social media i sektora NGO, wraz z jego uwarunkowaniami prawnymi, możliwościami jakie stwarza, oraz prezentacją ciekawych inicjatyw z tego obszaru. Zapraszamy do współpracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

w-Centrum Sztuk