Maluję obrazy z moich wspomnień

Karolina Ślusarczyk urodziła się w Warszawie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Obecnie tworzy i mieszka w Gdyni.

Tak opowiada dziś o swojej pasji

Od kilku lat odkrywam otoczenie w swojej sztuce, tworząc niepowtarzalną wizję przedstawiania moich wspomnień, a także tworzenia pięknych obrazów, które przenoszą mnie z powrotem w miejsca, w których byłam.

Moja twórczość jest inspirowana własnymi podróżami i ulubionymi miejscami. Zawsze dostrzegam w moim obrazie coś nowego, być może własną pamięć lub pamięć jakiegoś miejsca. Malarstwo to niezwykły proces, który rodzi we mnie niesamowite emocje. Za każdym razem, kiedy staję przed płótnem i sztalugą, czuję się onieśmielona.

Na proces tworzenia wpływa wiele elementów takich jak krajobraz, przestrzeń, materia, którą spotykam, emocje, wrażenia, które mam w sobie i które wpłyną na moje postrzeganie, światło, cienie i kolory.

Jestem pamiętnikiem ulotnych osobistych doświadczeń, które utrwalają się na płótnie. Czuję się wtedy jak złodziejka albo nadrzewna jemioła. Delikatnie czerpię z natury. Maluję nie miejsca, ale wspomnienia o nich.

Każdy z moich obrazów ma swoją historię. Moje prace oddają zawsze nastrój chwili, w której powstały. Naturalne odcienie niebieskiego i szarości mają dla mnie nieodłączną szczerąurodę, jaskrawe żółcienie i błękity wywołują euforię a odcienie różu sprawiają, że musiałam spojrzeć na obraz dwa razy. Jest czas i miejsce na kolor.

Często mam wrażenie, że w jednym momencie jest wystarczająco dużo piękna, aby wypełnić nim cały dzień. Chociaż wiem, że każda chwila jest wyjątkowa.

Szukam obrazów okiem. Morze jest piękne i potężne. To połączenie przyciąga moją uwagę. Mój wzrok kieruję mną w to, co jest dramatyczne, burzliwe a zarazem, spokojne, subtelne, radosne i piękne. Wracam w myślach wtedy do różnych chwil z mojego życia.

Rozmyślam, planuję, analizuję, podejmuję decyzję i tworzę obrazy.

Inspiracją dla wszystkich moich prac jest woda, zachody słońca, jasne kolory w naturze i sylwetki stworzone przez ekstremalne światło lub ciemność. Czuję się dobrze w swoim świecie, w roli malarza i ciągle odkrywam nowe pomysły w mojej pracy.

Karolina Ślusarczyk

Prace Karoliny znajdziecie tu facebook.com/slusarczyk.karolina.art/, www.instagram.com/karolina.slusarczyk.art/?, www.karolinaslusarczyk.com

Więcej prac artystki:Być może czasem obrazy te stają się snem o danym miejscu, które na przestrzeni płótna trudno już rozpoznać, a czasem może (..i to by było piękne ) stają się krajobrazem mojej duszy, jako tej przestrzeni, która skrywa w sobie niezliczoną ilość barw. Moje obrazy wywodzą się bezpośrednio z moich osobistych doświadczeń i podróży. Z zamiłowania do ducha i wrażliwości miejsca. Kolekcjonuję wspomnienia i zamieniam je w moje obrazy. Daję nowe życie pejzażom w przestrzeni płótna. Moje obrazy są takie jak ja. Noszę w sobie przekonanie, że choć maluję je do pewnego momentu, definiują także, to co noszę w sercu danego dnia. Dlatego za tydzień, miesiąc wyglądałyby inaczej niż dzisiaj. Czy w moich obrazach znajdujesz coś bliskiego Twemu sercu?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.