Z miłości do kreatywności! Agnieszka Szczygłowska o swojej pasji do lepienia

„poLEPIONE” to wrocławska marka, która powstała z zamiłowania do tworzenia wyjątkowych przedmiotów. Oryginalna, ręcznie wykonana ceramika artystyczna i użytkowa inspirowana naturą, w formie autorskich, niebanalnych i unikatowych projektów. Założycielką i pomysłodawczynią marki jest Agnieszka Szczygłowska, która własnoręcznie tworzy wyroby ceramiczne.

“poLEPIONE” to wielka pasja Agnieszki. Już jako dziecko uwielbiała wszelkie rękodzieło, rozwijając wyobraźnię i talent pod okiem mamy, która wspierała zainteresowania córki. Dwa lata temu w głowie artystki zaświtała myśl: ”mogę zacząć robić, to, co zawsze sprawiało mi frajdę i dzielić się z innymi moim poczuciem estetyki”.

Poszukiwania twórczej ścieżki rozpoczęła od malowania olejnych obrazów – jednak nie była do końca pewna swoich sił i umiejętności w tej dziedzinie, zaś efekty nie były tym, co pierwotnie sobie założyła.

Podczas jednej z zagranicznych wycieczek, w Dreźnie , Agnieszka trafiła do pracowni ceramicznej połączonej z galerią. Długo wpatrywała się w proces tworzenia właściciela tego miejsca, który toczył na kole jakieś przedmioty. Kupiła miseczkę od artysty i podziwiając zakupioną formę codziennie w domu, któregoś dnia pomyślała, że to jest właśnie to, co mogłaby robić.

Pokochała ceramikę, miłość zaczęła więc przekładać na działania. Najpierw były warsztaty ceramiki, potem uruchomiła własną ścieżkę nauki tj. Internet, rozmowy z “fachowcami” w tej dziedzinie, własne eksperymenty, zabawa formą, strukturą, kolorami.

Jej pierwszy “wypał” okazał się godny pochwał artystów i erudytów w temacie ceramiki. I tak zaczęła się historia “poLEPIONYCH”.

Tworzy we Wrocławiu, inspiracje czerpiąc i dosłownie i w przenośni “z natury”. Łączy ceramikę z drewnem, kamieniami zbieranymi w górach i nad morzem. Odbija w glinie rośliny zebrane podczas wycieczek poza miasto i w mieście. W ten sposób pisze sztuką swoisty pamiętnik. Swój i swoich najbliższych.

Charakterystyczną wizytówką poLEPIONYCH jest kolekcja nazwana Morską, w której Agnieszka pokazuje własny obraz i artystyczny odbiór podwodnego świata. Swoją pasję rozwija każdego dnia, także dzięki pozytywnemu odbiorowi jej prac u nabywców, co stanowi dla artystki ogromną motywacją i daje siłę do dalszych, twórczych działań.

Więcej prac Agnieszki znaleźć można tutaj. Zdjęcia wykorzystane do przygotowania artykułu pochodzą z fanpage Pani Agnieszki Szczygłowskiej na Facebooku.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.